Category: Choroby

Nerki stanowią jeden z najważniejszych narządów w ludzkim organizmie odpowiadający za oczyszczanie krwi z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Gdy przestają spełniać swe podstawowe funkcje, ludzkie życie staje się zagrożone. Wszelkie dysfunkcje nerek wymagają bowiem podjęcia natychmiastowych środków, tym samym nie wolno ich bagatelizować. Jeżeli twój organizm zaczyna wysyłać niepokojące sygnały, a ból nerek ulega stopniowemu nasileniu, konieczne jest udanie się do nefrologa. Czy istnieje jednak sprawdzony sposób na złagodzenie bólu nerek domowymi sposobami? Odpowiadamy! Gdzie bolą nerki? O…

materac na łóżko rehabilitacyjne

Podczas rehabilitacji pacjent spędza większą część doby w łóżku. Aby pozycja leżąca nie sprawiała choremu problemów, ale sprzyjała szybkiemu powrotowi do zdrowia, należy kupić odpowiedni materac rehabilitacyjny. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając model dopasowany do potrzeb rekonwalescenta.

żylaki powrózka nasiennego

Żylaki to nie tylko domena nóg, rąk, czy odbytu, ale niestety również jąder. Powodują one u mężczyzn ból oraz obniżoną płodność. Dowiedzmy się jak je rozpoznać oraz ewentualnie ich uniknąć i je wyeliminować.

Dwudziesty pierwszy wiek przyniósł ze sobą wiele dobrego, ale też wiele złego. Otóż pędzący tryb życia spowodował wiele chorób, uznawanych za tak zwane choroby cywilizacyjne. Klasyfikuje się do nich między innymi neurastenię, czyli zaburzenie psychiczne objawiające się również po stronie fizycznej. Nie bez powodu twierdzi się, że zamienia ona życie w piekło.